| DeSeCo a întrebat:

Am o intrebare. La scoala sanitara postliceala din ce se da admiterea? Pe site spune "Ocuparea locurilor se va face in ordinea inscrierilor, in limita celor 90 locuri de Asistent medical generalist." Ce inseamna asta? Primii care se inscriu aia intra sau ce? Nu prea inteleg. Ajutor!
Multumesc.

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu se poate da un raspuns general, depinde de fiecare scoala postliceala, mai ales daca este de stat sau particulara. In cele de stat precis se sustine admitere, in cele particulare s-ar putea sa nu se sustina, respectiv sa fie numai concurs de dosare.
Informatii sigure gasesti pe site-ul fiecarei scoli postliceale.
P.S. Nu cred ca sunt admisi in ordinea inscrierilor pentru admitere, nici macar la scolile postliceale particulare.