| anonim_4396 a întrebat:

Salutare! Ati putea sa imi spuneti ce înseamnă mai exact Economia comerţului, turismului şi serviciilor ce poti lucra după ce termini? Este grea specializarea?

1 răspuns:
| sierra1 a răspuns:

"ce poti lucra după ce termini?"

absolvenții pot fi: economişti, consultanţi economici, agenţi de asigurări, agenţi comerciali, agenţi imobiliari, consultanţi în afaceri, consultanţi financiari, consultanţi în comerţ, turism, servicii, administratori hotel, cercetători economişti (în economia mediului, în economie generală, în economia agroalimentară, în gestiune economică, în management, în marketing), consilieri economici, directori societăţi comerciale, experţi economişti, ghizi interpreţi, inspectori în comerţ, turism, servicii, intermediari în activităţi comerciale, referenţi economişti, manageri în industria ospitalităţii, agenţi de turism, directori de agenţii de turism, ghizi turistici, agenţi de asigurări, directori de relaţii publice

... și ar mai fi