| Radu_Alexx_2000 a întrebat:

Buna, dacă studiez facultatea de economie specializarea economia comerțului turismului și serviciilor si as urma masterul in statistică, ce domenii de activitate as putea avea?

1 răspuns:
| InvatamProgramare a răspuns:

Daca stai bine cu limbile straine ai putea fi Ghid turistic, sau sa lucrezi intr-o agentie de turism si sa faci oferte de travel sau sa ajuti persoanele sa isi gaseasca vacanta perfecta. Pe parte de statistica, e mai greu, adica zona de Data Science este din ce in ce mai cautata, dar vei avea nevoie si de ceva programare gen : python sau R si Mathlab si nu stiu daca la masterul pe care il faci vei studia si astea...