| Mitu_Vali_1990 a întrebat:

Aveti idee cam ce nota trebuie sa primesc in evaluarea nationala pentru a intra la liceul militar?(S-a schimbat regulamentul de admitere, trebuie sa dau doar evaluarea nationala)

6 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Se numește concurență - așa că nu ține să-ți dăm un pronostic. Dacă vei ceva sigur, ia 10 la evlaluare, dar și așa mai contează media anilor precedenți

| florin926481f a răspuns:

Pai ai dat probele sportive? Daca nu le ai dat nu ai cum sa intri

| vmalex21 a răspuns:

O notă destul de mare dar oricum din ce stiam la Militar se da o admitere separată. Oricum din punctul meu de vedere e pierdere de timp, iti distrugi adolescenta într-un regim cazon iar la final candidez pe aceleași locuri in scolile militare cu cei veniți din licee civile care si-au vazut de viata. Vorbesc din experienta unui var.

| razvanel1212 a răspuns:

Asta nu inseamna ca ai o sansa in plus.Trebuie sa fi pregatit atat mintal cat si fizic altfel degeaba.iti urez succes

| Mitu_Vali_1990 explică (pentru razvanel1212):

Va multumesc frumos! Sunt pregatit.