| Ionut_Ciocan_1995 a întrebat:

Salutare. Ce tip de cont bancar ar fi cel mai profitabil pentru a obține o dobânda bună lunară, trimestrială sau anuală.? Un cont de economii sau un depozit sau un alt tip de cont cu o dobânda destul de bună. Eu sunt client BCR.

2 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Contul de economii este mai flexibil la depuneri si retrageri dar este mai mica dobanda. Nu ca la depozit ar fi cine stie ce dobanda!
Uite dobanzile: http://bit.ly/2GKW8NM

suntserios
| suntserios a răspuns:

Dobanzile sunt sub 0.1% asa ca daca nu ai cumva cateva miliarde in banca nu prea se vede vreo diferenta