| NYØ2002 a întrebat:

Dacă mă duc să fac un curs autorizat după liceu Editor Foto/Video o sa imi iasă ceva din asta?
Pe mine sincer chiar mă pasionează!
Este și un inceput daca știu să editez bine pe telefon? Eu editez bine cu Kine Master Diamond(Full Version)
Eu făceam Youtube mai demult și încercam să editez tot felul de chestii:Eu mi-am cumpărat un blue screen ca cum ar fi o față de masă albastră o prindeam de perete cu bolduri,mă puneam în fata blue screnului și filmam vloguri,iar pe edit imi puneam ce imagine voiam in spatele ecranului! Îs multe chestii! Sa decupez,sa tai videoclipuri, sa le unesc, sa pun muzica pe fundal nu e mare chestie!
Eu cred că dacă aș trece la calculator și aș învăța puțin câte puțin cred ca ar ieși ceva!
Este un Artist pe nume Tinolex care editează videoclipuri le pune efecte blană si pe un edit ia cam 200-500€!

Eu dacă termin cursul de editat video pot avea un job?

14 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Cursuri de fotografie sau altele de felul acesta poți să faci o mulțime, indiferent de cât costă un asemenea curs. Numai că nimeni nu te angajează în baza acestor cursuri. Va trebui să lucrezi ca liber profesionist. Iar pentru televiziune este o altă școală.
Oricum, tu poți face cursurile pentru ca să-ți dezvolți aptitudinile.

| NYØ2002 explică (pentru anonimg):

Cauta pe Facebook:Atelierele ILBAH
Acolo sunt o multime de cursuri:
Masior,Bucatar,Frizer, Coafor, Editor Foto/Video etc! Mie cel mai mult imi place sa fiu editor!
Daca nu merge mă gândesc la altceva, eu nu vreau sa lucrez la liber:Cand am, cand n-am, ti-am zis că caut un job stabil

| Alverto a răspuns:

Pai frate
Îl știu pe Tinolex, dar ce face el nu e job întocmai, fiindcă el are alt job, el face asta în timpul liber
Și da, poți face mulți bani din asta, prin ajutare noilor YouTuberi in devenire, lucratul cu firme din afară pentru promovarea produselor etc
Doar că, îți trebuie ani de experiență și trebuie să investești în asta mult (la inceput dar și după) trebuie să cauți tu clienți, daca o sa fie mulțumiți o să te recomande

| NYØ2002 explică (pentru Alverto):

Eu caut gen sa fiu angajat, nu când am bani când nu! Poate mă angajeaza ca incepator si in timp să mă promoveze! Cursul este de 2 luni si după terminarea cursului primesc o diplomă autorizată!

| Alverto a răspuns (pentru NYØ2002):

Cine sa te angajeze?

| NYØ2002 explică (pentru Alverto):

Sunt job-uri!

| Alverto a răspuns (pentru NYØ2002):

Atunci caută job-uri cu acest domeniu

| yooshi a răspuns:

Daca te gandesti aa faci totul pentru bani, nu o sa iti iasa nimic.Totul se face din pasiune, o sa fie greu la inceput dar daca chiar esti pasionat si vrei sa depui multa munca fara sa astepti profit din prima, go for it.

| yooshi a răspuns (pentru yooshi):

Sa**

| NYØ2002 explică (pentru yooshi):

Gen vreau sa fac si pentru pasiune și pentru bani,ca după ce termin cursul să mă pot angaja,sa ma mut in alt oras, să imi caut chirie, să plătesc mancare, utilitati si tot ce am nevoie, adică să trăiesc decent!

| FlowVODA a răspuns:

Ala-i GreenScreen, nu blue.

| NYØ2002 explică (pentru FlowVODA):

? Eu aveam blue screen nu green screen adica eu am avut pe albastru nu pe verde