| nyoentox2002 a întrebat:

Salutare, eu o sa ma mut singur cu chirie într-o garsoniera dacă găsesc de 500-600 lei în orice oraș numai sa scap de orașul meu pe care îl urasc care nu îmi oferă nimic, nici prieteni și nici iubită și sunt numai oameni de ????!
Oare cât m-ar lua utilitățile în medie? vreau să menționez că nu vreau internet la priză sau asa decât să îmi încarc cartela cu 35-40 lei pe lună,
Dar mâncarea cât m-ar lua pe o lună?
, faza este că nu știu să gătesc asta este singura mea problemă!

11 răspunsuri:
| Panamax a răspuns:

Oriunde pleci problemele o sa le iei cu tine deoarece tu esti problema.

| nyoentox2002 explică (pentru Panamax):

Nu ai înțelege, e mai complicat, tot orașul ma cunoaște și-a format o imagine nașpa despre mine de când eram mic, am și o porecla de care nu pot scăpa e mai conlmplicat, dacă îmi schimb orașul îmi fac prieteni mai usor

| Panamax a răspuns (pentru nyoentox2002):

Tu esti problema si pe Marte daca pleci o sa te barfeasca imputiti aia de martieni.

| anonim_4396 a răspuns (pentru nyoentox2002):

Care e porecla?

| nyoentox2002 explică (pentru anonim_4396):

Guță, urăsc manelele

| nyoentox2002 explică (pentru anonim_4396):

Guță, urăsc manelele, tot orașul ma știe de aceasta porecla

| anonim_4396 a răspuns (pentru nyoentox2002):

Ce porecla oribila. Acum inteleg de ce vrei sa pleci laughing

| nyoentox2002 explică (pentru anonim_4396):

Adică m-am saturat ca tot orașul sa ma striga asa, toți ma cunosc, și au o imagine din aia nasoala de când eram mic, oricât m-aș schimba degeaba, sa îți dau un exemplu big grinaca un criminal o omorat un om, peste câțiva ani s-a schimbat dar tot degeaba ca toți îl cunosc de criminal nu știu dacă înțelegi, dacă îmi schimb orașul mi se schimba viata

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Utilitatiile : Gaz, Curent, Apa, Gunoi, administratie -pana in 200 lei, (iarna +100-200 la gaz). Abonamentele net, tv alea le stii de acum.
Mancarea depinde daca iti place sa mananci bine adica si ciorba si felul 2, si daca esti pretentios poate costa mult calculeaza tu ce mananci intr-o zi si cat ar costa sa il comanzi. Daca nu esti pretentios poti face asa macaroane, orez, conserve, + carnaciori, salam, parizer astea nu necesita timp si preocupare. - cu astea iesi ieftin dar asa orientativ te poti astepta de la 500lei in sus

| rosessunflowersandlillies a răspuns:

Cred ca hrana / utilitatile / chiria / transportul te vor costa mai mult de 600 de lei in majoritatea oraselor din Romania. Incearca totusi sa ramai unde esti. Daca nu iti poti face prieteni in orasul X, asta nu inseamna ca in alta parte va fi mai bine. Poate sa fie mai ok, poate sa fie mai rau. Nu ai putea incerca sa ii faci pe cei din localitatea ta sa te placa din nou? La urma urmei, porecla aceea ai primit-o din cauza a ceva ce ai facur, daca te-ai schimbat si felul in care te vad ei se va modifica. Eu iti recomand sa mai astepti putin, sa mai faci rost de niste bani sau sa cauti un job unde salariul este mai bun la o firma din alt oras si sa te muti acolo, asta daca nu vrei musai intr-un anumit loc.

| nyoentox2002 explică (pentru rosessunflowersandlillies):

Eu zic doar chiria să fie 500-600, si tot cu utilități sa fie 800 maxim 1000 și tot cu mancare sub 1500