| nyoentox2002 a întrebat:

Salutare! Cum pot prinde un ANL adică chirie la stat?
Dacă stau în orașul meu Huși, judetul Vaslui pot prinde? Doamna de romana a spus ca dacă ești singur sau cuplu primești garsoniera și dacă ai și copii primești cu mai multe camere!
Dar dacă ma mut în alt oraș pot lua ANL dacă ma trec pe acte in orașul nou in care vreau sa locuiesc?
Oare ce preț ar avea pe lună? În funcție de câte camere ai?

2 răspunsuri:
| Eisenheim a răspuns:

Ești copil de medic? Primar? Director ceva? Ei bine poți să îți iei gândul, nu ai nici o șansă, îmi pare rău dar asta e realitatea, nu ai pile ești zero happy

| LittlePoppy a răspuns:

Sunt multe conditii pentru a primi o locuinta ANL. Am sa-ti las link la sfarsit.
Da, primesti (daca ai dreptul) in functie de numarul persoanelor. Si chiria o platesti la suprafata (nr camere si marimea lor). Daca te muti in alt oras, trebuie sa ai domiciliul acolo. In CI. Nu cunosc pretul chiriei. Probabil difera de la un oras la altul, pentru ca e stabilit de primarie.
https://www.anl.ro/ro/locuinte-pentru-tineri/