| anonim_4396 a întrebat:

Buna, vreau să mă mut in alt oraș și să mă angajez dar inca nu știu cum e să trăiesc singur și să fiu independent.
As vrea sa știu de cati bani am nevoie să trăiesc pe luna in chirie in garsoniera într-un oraș mare?

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Depinde ce oras alegi sa te muti, ca la Bucuresti si Cluj cea mai mica chirie este de 250-300 peste care ai de platit facturile de: intretinere, de gaz, de apa, de curent, de telefon, mancarea, tarnsportul samd.
Deci fara un salariu minim de 400 euro, nu ai cum sa supravietuiesti.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu vrei să șrii cum îi poți obține, înainte să ai nevoie de ei?
Grsonieră în Cluj la periferie, 300 Euro.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pentru București 700 de euro pe lună toate cheltuielile, chirie, utilități, mâncare și alte cheltuieli mici.

| paul123paul123 a răspuns:

Garsonier in buc este cea mai ieftina 200 euro plus intretinere si curent ex 300 lei, plus 200 lei pe saptamana macare, cam 2000 lei pe luna