| Megas a întrebat:

exista speranta in a emigra in statele unite cu 3500 de euro? adica ajungand acolo sa gasesc pe cineva sa ma ajute sa ma stabilesc legal...chiar si contra cost

2 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Asta depinde de mai multe conditii. De obicei SUA accepta oameni cu pregatire, oameni care au ceva realizari in domeniu. Daca mai esti si minor vei fi adus cu politia in Romania. Ei nu au nevoie de oameni care nu stiu sa scrie corect Statele Unite, etc.

| dadine a răspuns:

Nu poti sa iei viza daca nu ai o delegare ceva la mana ca acolo nu stai sa freci menta sau cauti pur si simplu ceva sau pe cineva sa te ajute. Pe langa asta pentru viza trebuie sa stii bine engleza. Cel mai bine e sa tragi tare sa reusesti sa ai un interviu acolo si asa sa te duci sa te stabilesti pe cont propriu, cu 3500 de euro te descurci, important e sa ai viza