| InfinityForLife a întrebat:

Salutare! Îmi poate spune cineva, vă rog, dacă pot fi admisă la Academia Forțelor Terestre din Sibiu chiar dacă am urmat un liceu cu profil uman de științe sociale și ce părere aveți despre Academie?

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Sigur ca poti merge la orice Academie Militara sau de Politie si la ce vrei tu, daca esti capabil sa treci de probele obligatorii si eliminatorii (medicale si sportive) si sa sustii examenul de admitere, cot la cot cu ceilali participanti, indiferent de ce liceu ai terminat (doar sa nu ai note scazute la purtare si sa fii luat BAC-ul).

| InfinityForLife explică (pentru Violleta2022):

Și se pot face tabere militare înainte de a participa la cursurile normale? Pentru că înainte de liceu am înțeles că așa se face pentru a învăța lucrurile de bază.

4 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Se poate dar știi câte locuri sunt scoase la concurs?

| InfinityForLife explică (pentru sierra1):

Anul acesta, pentru ofițeri de logistică erau 4 locuri

| sierra1 a răspuns (pentru InfinityForLife):

Precizare: 4 pe ȚARĂ.

Succes (ai nevoie de o minune)!