| nickdarck a întrebat:

Salutare, tot eu sunt, sper ca nu va suparati dar va mai deranjez cu o mica intrebare... Pentru a infiinta o Societate Comerciala, ce am nevoie?

5 răspunsuri:
Stefan
| Stefan a răspuns:

Pentru infiintarea unei societati comerciale trebuie sa va adresati camerei de comert in zona unde locuiti si in functie de profilul societatii o sa primiti toate informatiile de care aveti nevoie.

Janina
| Janina a răspuns:

Depinde de forma societatii comerciale se de locul de amplasare...
cea mai intalmita forma este srl.

arunca o privire aici: http://www.srl-in-romania.com/Rezumat_infiintarea_SRL.html

| night_crawler a răspuns:

Un curs de educatie antreprenoriala...hee hee

| Alissa193 a răspuns:

Invat la colegiu la specialitatea Comert si pot sa-ti spun ca nu este deloc usor sa infiintezi o Societate comerciala si mai ales fara a include anumite riscuri.Multa importanta o are amplasarea, amenajarea, marimea, si trebuie formulate o multime de acte etc, etc.Ar fi interesant sa aduci ceva nou, inovator pe piata. Daca ai dorinta, iti va suride si succesul.Bafta!

| cesege a răspuns:

Sa apelezi la un avocat care se va oicupa de inregistrarea la Registrul Comertului.Ai nevoie de o gramada de acte pe care avocatul le va cere sau se va ocupa de rezolvarea lor, de un spatiu, de un domeniu de activitate. dureaza cred c am 2 sap sau 3, vreo 10 mil (!?) si un avocat specialist in infiintare firme! Iti recomand sa intri pe google-infiintare firme.Vei gasi informatii, probabil nr tel pentru avocati.Succes!