| Morariu_Alin_1998 a întrebat:

Credeti ca ati putea sa imi faceti si mie o revizuire a caminului UMF Craiova, gen conditii, toaleta, igiena, cum sunt in general oamenii, petreceri sau daca se fumeaza iarba etc. cam orice detaliu despre viata de camin e binevenita...

Răspuns Apreciat de Editori
| CristianaCrissPinka2002 a răspuns:

In toate caminele e la fel. Adica exista persoane care fumeaza, drogheaza si altele. In rest e un camin, nu hotel de 4 stele, si da, mai mult ca sigur toaleta nu e curata. Sa nu stai la parter pentru ca de obicei conditiile din camine nu sunt bune si se poate sa fie gandaci. In rest trebuie sa vorbesti cu detinatorul caminului, ii dai bani, pachetele cu cafea si din astea. Si depinde unde stai mai exact in camin, pentru ca din cate stiu preturile sunt diferite. Adica mna dau un exemplu daca stai unde e cea mai frms curte si are bancute se poate sa fie mai scumpa cazarea. Ca mna cksta in jur de 150-800 lei(din cate stiu). Stiu ca ai ora anume la care trebuie sa fi acolo, in jur 20:00-20:30 sau 00:00. Sper ca te-am ajutat.

1 răspuns:
| Donsavas a răspuns:

Mai bine iti iei de la ANL o locuinta sociala si platesti chirie lunar,dar pe bani putini si traiesti in propriul camin decat sa traiesti in colectiv, in conditiile date de caminele studentesti. Viata de student o poti trai la scoala dar si in timpul liber, acasa sau in oras, departe de caminele acelea. Important este sa inveti ca viitor medic sau farmacist. Societatea nu este interesata de cat de mult te-ai distrat tu pe parcursul anilor facultativi, ci de cat de bine ai invatat si stii sa te descurci dupa toate astea. Fii responsabil intai de toate!

| Morariu_Alin_1998 explică (pentru Donsavas):

Nu stiu, ce sa zic... daca stau in chirie nu o sa mai pot cunoaste oameni noi sa experimentez lucruri noi, o sa stau in bula mea protectoare unde nu e nimeni