| UnNumeScurt a întrebat:

Ce parere aveti la statul la camin? As vrea sa stau acolo pe perioada liceului, clasele 9-12. Cum e acolo, ce conditii sunt, in general? Daca conteaza si zona, vorbesc de Craiova, poate aveti idee cum e.

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Daca stai in zona rurala (sat, comuna) poti sta la camin, altfel nu vei fii acceptat.
Totusi, sa stai la camin, este nasol!
Dormi cu mai multi baieti in camera, asculti ceea ce vor ei, nu poti dormii si face ce vrei tu, ca ei te vor incomoda.
Mancarea este nasoala, ca la cantina. In plus, nu poti iesii din camin decat in anumite ore si de la ora 8 sau 9 seara, se inchide poarta, deci imposibil sa intri sau sa iesi.

| TheUnluckyClaudiu a răspuns:

Va fi greu la inceput, dar cu siguranta te vei obisnui. Lucruri pozitive: dormi mai mult decat colegii care nu stau la camin. Lucruri negative: mancarea de la cantina( acum depinde, poate o sa fie buna), ma gandesc ca o sa fie greu sa inveti cu colegii de camera pe langa tine, daca dai de tarani cu glume proaste, la 8, 9 se inchide caminu. Dar daca stai departe de liceu este recomandat sa stai la camin.