| Petre_Dragos_1998 a întrebat:

Salutare TPU, după anul nou aș vrea să mă angajez ca barman/ospătar sau ca din shaormar, sau ca orice din ăla care face sandvișuri și chestii la fast-food...
Dar nu prea știu cum e la vreuna din cele două... îmi poate spune și mie cineva vă rog despre ce e vorba la fiecare din cele două? Gen despre ce e vorba acolo, dacă e greu, dacă se merită, care se merită mai mult, etc.
Și de asemenea, dacă cineva lucrează/sau a lucrat în domeniu, poate să îmi spună istorisirea sa despre cum este/era să lucereze ca ospătar/barman/sau la fast-food.
Vă rog mult, sunt foarte indecis și m-ar interesa una din cele două alegeri de mai sus.

4 răspunsuri:
| TheAce a răspuns:

Buna Dragos. Eu vreau in primul rand sa te felicit pentru ca, inca in liceu fiind, incerci sa castigi banii tai. Sper doar ca asta sa nu iti afecteze in vreun fel studiile dar am convingerea ca ai luat asta in calcul. Daca nu, obligatoriu sa iei. Acum, nu recomand fast food-urile pentru ca orele sunt groaznice, munca e de multe ori titanica, multi dintre clienti (mai ales in week-end) sunt oameni cu care chiar nu vrei sa ai de-a face iar salariul e infim. Un local decent e altceva, e sansa unui job chiar decent, luand in calcul si bacsisurile si orele totusi mai acceptabile (de asta as recomanda un restaurant, mai ales ca se fac constant angajari).

| Laura a răspuns:

Greu nu e, obositor da. Evită orice fast-food, munceşti mult, fără rost şi pe salariu minim... ca ospătar îţi poate ieşi măcar un bacşiş ok.

| 1Me9 a răspuns:

Eu zic ca merita (evident, daca nu ai alte studii) sa fii ospatar.Toata ziua la fast-food stai sa faci shaorme, sandwich-uri, hamburgeri, pe moca gen..nimeni nu-ti va da bacsis sau ceva...doar salariul care e foarte mic..Ca ospatar e mult mai OK, avand in vedere ca iei bacsis, plus salariu mai mare ca angajatii dintr-un fast-food.

De asemeni, pe de alta parte ai putea alege sa te angajezi la kfc/mc, si e oarecum OK, decat la un oarecare fast-food.

Funda? Am nevoie! big grin

| RobertKilleur a răspuns:

Sora mea a fost ospatar la 16 ani si scotea bacsis frumos, in jur de 50-100 lei, sa nu mai adaugam si salariul propriu-zis.