| Bobby_3542 a întrebat:

Salutare tuturor.
Am o neclaritate care sper sa imi fie elucidata de aceea dintre voi care sunteti in cunostinta de cauza.
In urma liceului militar stiu clar ca esti obligat sa optezi pentru o academie sau scoala de maistri militari. Referitor la academii in aceasta categorie intra si academile de politie, S.R.I. etc.?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu esti obligat sa urmezi o academie militara ori o scoala de subofiteri sau maistri militari, poti urma orice facultate din Romania. Asa fiind poti da admitere inclusiv la Academia de Informatii (pentru SRI) ori la Academia de Politie. Numai bine!

| anonima01 a răspuns:

Mama vrea sa ma trimita acolo dar eu nu vreau insa din cate stiu eu nu este obligatoriu sa urmezi tot ceva in cadrul armatei poti sa dai la orice facultate doresti.