| anonim_4396 a întrebat:

Salutare tuturor. As vrea sa plec in Anglia ca lucrator in depozit (centru de distributie) dar nu stiu daca acest job e asa de frumos in realitate pe cat pare in descrieri. Adica de exemplu cand ajung acolo sa trebuiasca sa ridic greutati extrem de mari, sau chestii de genu. As dori sa fie conditii cat de cat umane si civilizate. Este printre dumneavoastra cineva care a lucrat ca asaceva sau inca lucreaza, care sa i-mi poata face si mie o idee cam ce ma asteapta. Cum decurge o zi normala de lucru in acest domeniu. Si ce mi-ar recomanda, sa incerc sau nu. Multumiri anticipate. Acord Funda celui mai util raspuns.

Răspuns Câştigător
Elianna
| Elianna a răspuns:

Eu nu stiu daca in Anglia este ca la noi, dar aici munca este una fizica, de carausie. Nu trebuie sa ridici mai mult decat ai voie, ca sunt scule si aparate care te ajuta. Dar incarcat-descarcat este baza acestei activitati.
Daca se plateste bine, merita. Dar nu este o activitate de perspectiva.
Activitatea se desfasoara in 3 schimburi, dupa cum vin sau pleaca mijloacele de transport.La noi se lucreaza 8 ore.Acolo...nu stiu.

1 răspuns:
| buffa a răspuns:

Tehnica e bine dezvoltata in Europa, incearca sa gasesti pe cineva care o sa te sfatuie, dar de incercat merita. In Anglia e bine platit.