| SuperCoolDude a întrebat:

Salut!

Daca vreau sa plec in Anglia, de ce am nevoie?
Parca au facut Brexit din-acela, nu?

In ce conditii sau CUM poate o persoana sa emigreze acolo pentru a munci?

Cum se face?

Dau funda pentru raspunsul util

9 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Vrei sa lucrezi intr o țară despre care nu ai niciun minim de informație, mișto.

Ai nevoie de viza de munca, găsești pe site ul MAE toate detaliile și procedurile

| SuperCoolDude explică (pentru suntserios):

Ba si care e problema ta, boss? Te-ai nascut invatat, este?
Am pus o simpla intrebare frate, chiar nu e necesar ego-ul tau toxic si a celuilalt.

Stiu ca vorbesc ok engleza, am niste aptitudini in campul muncii si sunt curios de oportunitati. Care e faza de aveti atata ego in voi, doamnee. zici ca v-am injurat sau ceva.
Pur si simplu nu stiu, aia e. Si intreb mai multe persoane. Si pe net si in real life si oriunde pot afla informatia, poate chiar de la unii care s-au confruntat cu asa ceva. Doamne fereste, ce ego au unii bai frate (la o simpla intrebare).
Oricum, o sa caut ce ai zis, daca e atata deranj, scuzele mele si mersi.

| suntserios a răspuns (pentru SuperCoolDude):

"Parca au facut Brexit din-acela, nu?"

Eram doar curios cat de ignorant poate fi un om fata de ceea ce se întâmplă prin jurul lui în ultimii 6 ani. Atât tot

| SuperCoolDude explică (pentru suntserios):

Si ce *** conteaza, fra? Traiesc in Romania, nu am fost in afara si nu stiu cu ce ma afecteaza. Daca esti tu asa atotștiutor, poti sa zici fara sa ai arfe din astea de om egoist si oparit?

Stiu ca au facut Brexit, iti dai seama si stiu ca era legea mai permisiva daca doreai sa mergi acolo, dar acum nu stiu pur si simplu pentru ca nu sunt la curent cu ce nu ma intereseaza in mod specific, dar acum sunt curios. O sa imi tai capul pentru asta?
Doamne, jur ca sunt naspa rau oamenii asta arfisti ca tine. Scuza-ne, Alteța dumneavoastră, domnul stie-tot. O sa fac si o plecaciune daca e straight face

| haileewatson a răspuns:

Iti trebuie viza de munca. Gasesti toate informatiile pe site-ul guvernului: https://www.gov.uk/entering-staying-uk/Foreign-nationals-working-in-UK

| SuperCoolDude explică (pentru haileewatson):

Super, o sa ma uit, mulțumesc frumos!

| MrAM a răspuns:

Iti trebuie viza/settlement/pre-settlement/cetatienie, una din ele.

| MrAM a răspuns:

Iti trebuie viza/settlement/pre-settlement/cetatienie, una din ele

| SuperCoolDude explică:

Altceva in afara de a insulta persoane mai stii?
Eu nu am fost niciodata intr-o tara straina si am pus o simpla intrebare, gogomanule.
Nu trebuie sa vii cu arfe din astea din propriul tau ego toxic. Chiar nu ti-am cerut asta, ca nu aveam nevoie, ce crezi? Daca nu stiu, intreb. Dar tu, daca esti tare in gura, o sa ne faci si noua ceva util cu gurita aia mare a ta?hee hee