| CASTRAVETE112 a întrebat:

Salutare!
Vreau sa dau la stomatologie la Cluj. Sunt in clasa 10-a. Dar vreau sa încep sa învăț de acum.
La scoala nu prea inteleg chimia. Adica... Am o legatura mai proasta cu profesoararolling on the floor sa zic așarolling on the floor
Imi puteți recomanda culegeri cu materia de la admitere?

1 răspuns:
| MadRaven a răspuns:

Pentru admitere ai nevoie de cărțile menționate în metodologia de admitere. După ce înveți materia din acele manuale îți cumperi culegerile cu grile ale facultății respective și le lucrezi. Poți eventual să cauți ajutor în privat de la un profesor cu care să faci pregătire.
Totuși, eu îți recomand să te apuci de învățat din clasa a11a. Majoritatea se apucă în vara dintre a11a și a12a dar dacă te apuci încă din a11a ai tot timpul de care ai nevoie.
După cum spunea și profesoara mea de pregătire la biologie (care nu primea decât elevi de a11a sau a12a) trebuie să te apuci "când ai cuțitul la os" pentru că atunci ai o cu totul altă motivație când știi că admiterea deja iese din casă și vine spre tine laughing