| ReZeX a întrebat:

Salutare!

Vreau sa imi spuneti si mie, cei care stiti, cum sa invat Electromecanica, cu ce se mananca, daca puteti sa-mi faceti o descriere, sa zicem asa, vreau sa-mi cumpar niste carti, dar nu prea exista, cu titlul "Invata Electromecanica". Are ceva daca cumpar carti separate? In sensul de "Invata Electrica", "Invata Mecanica", daca ma ajuta cu ceva, poate stiti alte titluri care se pot achizitiona, imbinate nu gasesc, cum am zis si mai sus. Doresc sa lucrez in acest domeniu, vreau sa stiu ce sa invat. Pe langa cursuri, vreau sa ma specializez asa. Nu vreau raspunsuri despre liceu, ori profesionala, stiu ca trebuie sa fac, vreau raspunsuri strict pe cum sa invat singur, ce materiale sa obtin, carti in special, clipuri informative, site-uri, sa studiez.

Zi buna, dau funda.

2 răspunsuri:
| Tedds a răspuns:

Poti cauta aici cartile dorite, si ai si o oferta:
https://event.2performant.com/......ents/click

| Aleexx32 a răspuns:

Ca autodidact o sa inveti mai greu fara profesor.O sa dureze de 10-20 ori mai mult
Ai nevoie de carti de fizica,de electrotehnica, de motoare electrice, masuratori electrice, rezistenta materialelor, practica in laboratoare si atelier.
Pentru inceput raspunde-mi fara sa cauti pe internet la o singura intrebare.Intr-un conductor electric electronii se deplaseaza de la +la - sau da le - la +?
De aici trebuie sa pornesti in marea ta aventura.