| Marvin_Vlad_1999 a întrebat:

Salut, vreau sa invat sa lucrez la biciclete, sa fac mecanica, de exemplu sa lucrez vara cu jumate de norma sa primesc si eu un ban. De unde pot invata asta? Exista cursuri pentru asta? Pot sa invat la un magazin de biciclete? Sunt doar curios.

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Poti sa incepi sa-ti iei scule. Daca poti desface roata din spate (este o cheie speciala la bicicletele noi) si pedalierul, restul este usor cu o cheie reglabila, un ciocan, o spitiera si cateva surubelnite si chei imbus. La magazinul de biciclete majoritatea nu au atelier. Apoi gasesti pe Youtub video cu diferite lucrari. Uite cateva scule:
https://www.emag.ro/scule-bicicleta/c

2 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Mergi la un atelier de reparat biciclete si stai pe langa unul care repara. Daca iti place, vei invata repede.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Poți învăța la un atelier de reparat biciclete.