| valhala90 a întrebat:

Salutari tuturor.Am si eu intrebare la voi.Am 17 ani fara 2 luni si in curand voi pleca in Italia, mai precis in Roma.As vrea sa stiu cum as putea sa imi gasesc un loc de munca, eventual printrun restaurant/bar sau chiar altceva. Ialiana o voi ivata eu in timp dar omentan as vrea sa stiu daca as putea sa muncesc legal in Italia si cam pe ce bani

1 răspuns:
| UbexFlo a răspuns:

Muncesti legal daca ai acte acolo si nu o sa ajungi in restaurant /bar din prima.Incepi cu munca de jos cum au inceput toti happy Adunat portocale, masline, struguri.Nu ai cum sa mergi din prima in restaurant.Iti cere omu ceva si tu la inceput habar n-ai ce sa-i dai.