| Carzon a întrebat:

Salutere tuturor! Am si eu o problema.Eu vreau sa dau la Academia de pompier...adica practic devin ofiter de pompier. Poate cineva sa imi spuna ce program au ofiterii de pompieri? Adica daca au 24/48 sau 24/72?

Răspuns Câştigător
| AlexAlxAlex a răspuns:

Din ce stiu eu se lucreaza 24 de ore cu 48 de ore liber, iar ca vine vorba de salariu daca ai gradul maxim si lucrezi intr-un oras mare salariul unui ofiter poate ajunge la 8000 lei cu tot cu sporuri, pe cand un nou recrut ia 2400 lei fara sporuri.

1 răspuns:
| tusha a răspuns:

Au program normal. De 8 ore pe zi. Dar am inteles ca salariile sunt mici tare.