| matyyyy a întrebat:

Se castiga bine din meseria de inginer constructor?

5 răspunsuri:
| Anonimuserr a răspuns:

Da se câștigă dar evident foarte puțin comparativ cu statele occidentale.
Este o facultate grea, dar frumoasă dacă îți place ceea ce faci.

| YoBuDy a răspuns:

Salut,

Tinerii absolventi care lucreaza in constructii sunt platiti cu cel putin 500 de euro. Suma poate ajunge in cinci ani la 1.000 de euro sau chiar 2.000 de euro, in functie de performanta

Succes,

| Stefxn a răspuns:

Da... in strainatate... (la fel ca in toate celelalte meserii...)

| matyyyy explică:

Este grea facultatea?(vrea sa urmez academia tehnica militara-sectia inginerie civila, constructii si fortificatii)

| ChircaNNNNNN a răspuns:

E o meserie foarte buna avand in vedere ca Romania este undeva pe la 50 de ani in urma cu contructiile fata de occident deci la noi de acuma in colo se va tot construi asa ca ingineri vor fo cautati.