| Caramel1618 a întrebat:

Se fac angajări la poliție din surse externă. În dosar se cere și copie după carnetul de conducere pe care nu îl am. Este obligatoriu să am carnet de conducere?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Depinde de criteriile prevazute pentru angajare, pentru unele posturi poate sa fie obligatoriu permisul de conducere iar pentyru altele sa nu fie obligatoriu. Vezi criteriile pentru postul tau.

2 răspunsuri:
| catalin09023 a răspuns:

Da, conform legii este obligatoriu. Mai ales pe OP/Rutiera.
Nu prea ai cum sa aplici sanctiuni pentru circulatie daca tu nu stii circulatie.

| Gândesclarece a răspuns:

Nu este obligatoriu