| Cosmin38384 a întrebat:

Merită o facultate fără frecvență? Costă să o faci?

4 răspunsuri:
| StoicAnalysis a răspuns:

Depinde in ce domeniu.
Depinde si aici. E posibil sa prinzi la buget( daca faci facultate prima data ). Daca nu prinzi locuri la buget, platesti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dacă te duce capul, du-te la facultate. E foarte importantă școala. E greu să te angajezi undeva fără facultate(îți spun din experiență). Dacă n-ai facultate, maimuțoii la care o să mergi la interviuri de angajare o să fie răi cu tine, o să-ți spună întrebări nepotrivite, cum ar fi dacă te masturbezi. Pune-te pe treabă și lasă prostiile!
Dacă ești ca mine și nu poți să mergi la facultate din cauza problemelor de concentrare, o să fii nevoit să lucrezi cu persoane cu opt clase. Nu-i asculta pe cei de pe net care zic că cu școala nu faci nimic.

| Sistemulxxl a răspuns:

Da, daca ai o pila sa iti gaseasca un loc caldut fireste la ''stat''.

| svenhassel13 a răspuns:

Parerea mea, fie faci facultate pe bune, te duci si inveti ce ti place, dar inveti pe branci, fie te angajezi, faci ceva bani si te dezvolti usor usor.