| AvalohAlyn a întrebat:

Deci merita in zilele noastre sa faci o facultate la frecventa redusa sau la distanta? Exista vreo posibilitate sa ajute la ceva o astfel de facultate respectiv diploma, cal

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Indiferent de forma absolvita diplomele sunt egale si iti confera aceleasi drepturi ca si la zi. Asa fiind eu cred ca merita, am terminat si eu facultatea de drept la fara frecventa, este drept ca in urma cu multi ani, atunci nu exista forma FR sau ID.

| AvalohAlyn explică (pentru Ioandelasal):

Si cum era fara frecventa pe timpuri? Ti se dadea ce sa inveti, invatai acasa si te duceai doar la examene?

| Ioandelasal a răspuns (pentru AvalohAlyn):

Invatai materia de examen din cursuri sau tratate si te prezentai doar la examene.

4 răspunsuri:
| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Din 10 absolventi 2 isi gasesc de lucru in domeniu sau pe aproape. Raman 8 care doar o parte gasesc posturi la lopata sau la Mac. Chiar recent am vazut o statistica. Se cauta muncitori si tenhiieni calificati in Ro si in lume. Facultatile sunt pentru profesori nu pentru elevi.

| Derkes a răspuns:

Da, de ce nu?