| Vassii a întrebat:

Se merita sa ma las de liceu si sa ma fac frizer? Am terminat un curs acreditat, dar nu stiu daca sa mai continui cu școala... Sunt clasa a 11 a.

13 răspunsuri:
| Frank51 a răspuns:

Eu daca as fi tu, m-as gandii foarte mult si as lua o decizie care sa fie buna pentru mine si pentru viitorul meu. As lua decizia sa fac ce imi place.

Daca iti place mult, termina liceul si apuca-te de frizerie. In timpul liceului poti merge inca la practica sau ceva de genu.

| Donsavas a răspuns:

Mai ai putin. După iti vei complica viata cu seralul si bacul. Nu se știe dacă in prezent iti va merge afacerea cu frizeria personală. Mai ai răbdare!

| AC4S4 a răspuns:

Să zicem că vei fi angajat că frizer. Dar asta vei rămâne toată viața, nu vei putea să ai o afacere a ta, vei fi doar un simplu frizer.

| CleanHeart a răspuns:

Nu te lasa cu 11 clase si munceste mult ca sa devii un frizer bun.

| 1231242 a răspuns:

Salutări!

Mă dacă erai clasa a 9 a și treceai a 10 a, mai ziceam, dar totuși ești a 11 a, iar societatea noastră e construită pe bac și pe 12 clase, eu zic să îți iei scutiri de 1 săpt sau poate 2, fentezi școala, faci schema asta de câteva ori, nu prea des că bate la ochi, iar la a 12 a, gata.

| mihaicelsfant a răspuns:

Nu te lasa de scoala...

| anonimaalee29 a răspuns:

Te poti ocupa in paralel si de frizerie. Nu te lasa de scoala, vei regreta ca nu ai continuat.

| XxKAMELIAxX a răspuns:

Daca-i asa, du-te cu oile la pascut..merge mai bine, ce zici?
Ce dracu! Scoala e importanta! Fa-te ceva mai bun decat frizer, ca nu castigi mult din frizerie...
Gandeste inainte sa faci un pas, sfatul meu.

| NuAmNicioIdeeDeNumeVorbescSerios a răspuns:

Nu te lasa, daca continui vei obține diploma de 12 clase, poate chiar si bac, iar acestea te vor ajuta mult daca vei dori sa-ți schimbi slujba/sa ajungi la o frizerie mai ușor.

| LLuk21 a răspuns:

Contina ca scoala ii fundamentala si in plus ai caminu cu chirie mica

| AndaGa a răspuns:

Continua liceul, este spre binele tau. Nu se stie ce alte oportunitati ti se ofera in viata. Frizeria este de viitor. Poti face bani frumosi din asta daca te vei ocupa setios. Barbatii se tund mai des de cat femeile. Iti poti face clieti si sa tunzi in timpul tau liber. Discuta cu parintii si poate te ajuta sa iti amenajezi o camera in propria locuinta(daca si spatiul de acasa iti permite) unde sa faci asta. Iti pot da mai multe informatii cu privire la masini de tuns bune si pteturi accesibile. Succes!

| Anonim1567886457 a răspuns:

Este fix alegerea ta, dar eu ți-aș recomanda sa mai continui liceul(mai ai doar doi ani) ca sa ai și un viitor oarecum asigurat, zic asta pentru ca, in caz ca nu mai vrei sa lucrezi ca frizer, măcar sa ai un liceu făcut. E doar părerea mea, dacă tu ești sigur de ceea ce vrei și accepți "consecințele" care ar putea exista, atunci da-i înainte și fa-o! Bafta!

| Mihai_Catalin_1972 a răspuns:

Continua scoala.