| Brunet_Bogdan_1994 a întrebat:

Se merita taximetria din punctul de vedere al veniturilor?

8 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Nu prea, dar daca n-ai alta optiune merge.
Depinde si tie ce-ti place sa faci si la ce esti bun. Pe perioada asta cu frig si zapada e cautare destul de mare la taxi, dar sunt si perioade cand n-ai deloc.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca esti corect, pui mereu aparatul, nu ocolesti, nu ceri sume la negru cand e aglomerat, dai rest la oameni nu merita

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru suntserios):

Orice job cinstit merita. Eu las aproape intotdeauna bacsis taximetristilor pentru ca de obicei pe linga dusul din punctul a in punctul B capat si un partener de discutie care de cele mai multe ori are povesti de viata/opinii cu mult peste ce as putea gasi la teveu sau in presa, de exemplu.

| suntserios a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Ehh, inseamna ca ai noroc.
Eu pe langa dusul din punctul A in punctul B aud manele, miros fund de tigara, vad slapi si pantaloni scurti si la sfarsit aud

Nu am sa iti dau rest bo$$ / sefu

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru suntserios):

Karma. Bucuresti, nu? Eu pana si in Bucuresti nu prea am dat peste de-astia. Chiar si tuciurii cu care am mai mers au fost ok.

| suntserios a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Bucuresti, Iasi

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru suntserios):

In Bucuresti nu stiu ce sa iti zic, dar in Iasi de evitat sunt Unreal. Daca dai peste un tigan pe la 45-50 de ani cu mecla de proxenet/asasin platit, cu parul negru a la Celentano si nu foarte solid, mergi cu incredere, e super corect si de treaba. Daca dai peste un tigan pe la 25 de ani, cu camasa alba de zici ca e picat de la Sensation White (asta e la Parma, stiu sigur), iarasi mergi cu incredere. E crescut in Olanda si un baiat de nota 20. Plateste chiar si taxe la stat. tongue

| dragosbogdan001 a răspuns:

Nu prea merita... deloc. Cauta ceva serios.