| mateisitudor a întrebat:

De ce nu merita sa fii in depresie? Care sunt dezavantajele din punctul vostru de vedere?

11 răspunsuri:
| Ofiintă a răspuns:

Care ar fi avantajele din punctul tău de vedere?

suntserios
| suntserios a răspuns:

Ce intrebare stupida si imbecila e asta?
De parca intri in depresie la alegere si investighezi inainte daca e bine sau nu?

| mateisitudor explică (pentru suntserios):

Am pus o intrebare la care vreau răspunsuri. Nu imi amintesc sa fi spus: dati va cu parerea despre ce am întrebat aici

| suntserios a răspuns (pentru mateisitudor):

Este o intrebare imbecila. Putei la fel de bine sa intrebi daca merita sa ai cancer si care ar fi dezavantajele.

| Ineys a răspuns:

Ca esti un trist daca esti depresiv. Pfff, logic.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru că-ţi stoarce toată bucuria, tot entuziasmul, toată vlaga din tine şi într-un final îţi distruge viaţa.

| Florin9Florin9 a răspuns:

Te împiedică să te bucuri de viață

| Dana2103 a răspuns:

Ce avantaje poti avea de la o boala? normal ca simptomele constituie un dezavantaj

| Michaeel a răspuns:

Um....Pentru ca ești trist, prost dispus, supărat, în suferință și in general mizerabil toată ziua? În loc sa fi asa mai bine sa fii fericit și bucuros. Ce avantaj vezi tu în a fi supărat cât e ziua de lunga?

| Pantagruel a răspuns:

Da, pai nu prea mai e rentabil zilele astea sa fii depresiv. Multi s-au reprofilat ...cica e bine sa pui pe iarna asa ca s-au facut obezi.
Pro : ai resurse in camara
Daca ajungi cu Bear Grills in salbaticie ai sanse mai Mari de supravietuire
Tine de cald iarna
Dormi mereu pe ceva moale
Poti oricand sa te inrolezi in randul bombardierilor
Nu trebuie sa ai grija la ce mananci

Cons
Nu ti se scoala (dar nu e chiar asa mare problema, nici cand erau depresivi nu li se scula)

Cheers!

| Kajun a răspuns:

Ai pus întrebarea ca și cum ai spune "De ce nu merită să am cancer?" Depresia e o boală psihică care te determină să faci unele activități.