| anonim_4396 a întrebat:

Soldat in armata sau sofer pe tir?
Care carieră este mai frumoasă?

8 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Soldat si sofer pe tir nu au absolut nimic in comun astfel incat sa merite comparate.
Soldat este ceva pe cand sofer pe tir, o meserie de badarani care doresc sa faca bani chipurile rapid si traiesc ca niste homeless intr-o cabina, daca esti badaran iti place sa stai transpirat sa mananci conserve si sa faci caca in cabina atunci sofer pe camion este pentru tine.
Daca esti barbat adevarat si vrei program atunci militar este cel mai bine.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Eu am fost militar. Poate ca sunt partinic! As zice militar.

| gabicoo a răspuns:

Șofer pe Tir - ăsta a fost visul meu din copilărie!
Dacă vrei stabilitate și un anumit statut în societate - militar!
Dacă vrei aventură și să trăiești periculos - șofer!

| Cosmin86 a răspuns (pentru gabicoo):

E asa misto meseria de sofer de tir? Nu e mega plictisitor sa conduci ore in sir si sa stai prin vami?

| Nătărău a răspuns:

Sofer șoldat pe tir în dezarmată basculantă e.

| Hyper23 a răspuns:

N-ai luat bacul asa-i?

| Zahariuc_Paul_2002 a răspuns:

Sofer pe tir e mai frumos pentru ca te plimbi peste tot mai ales ca faci si bani multi eu ti-am dat un sfatwinking

| Cosmin86 a răspuns (pentru Zahariuc_Paul_2002):

De cand castiga un sofer "bani multi"? laughing