| Nico_Mary_1990 a întrebat:

Spune-ti-mi cateva avantaje si dejavantaje pentru meseria de electrician. E urgent. Dau funda. Multumesc

Răspuns Câştigător
| Alexand3ru1 a răspuns:

Avantaje: Nu lucrezi in praf.
Sporuri daca lucrezi pe-afara la stalpurile de electricitate.
Se castiga bine.
Dezavantaje: Atentie mare in timpul muncii pentru a evita Riscurile meseriei fiind vorba de curent.
Program lung sau scurt depinde de firma la care muncesti.
Daca lucrezi mai mult pe-afara la stalpurile de electricitate condotii grele de munca, vant, ploaie, soare, zapada.

3 răspunsuri:
| ROB3RT89 a răspuns:

Salut,
E o meserie care se cauta si se va cauta, deci e de viitor!
Daca esti avansat(inalta tensiune)riscurile sunt mai mari.
Acum depinde norocul si de firma care o apuci.

| anonimg a răspuns:

Dezavantaje nu gasesc -ca de curentat oricui se poate intampla si fara sa aiba meseria aceasta.
Avantaj este ca vei avea intotdeauna de lucru chiar daca nu este o meserie platita prea bine.

https://www.youtube.com/watch?v=U1HvekyoTGY

| gratargratar a răspuns:

Avantaj: este o meserie care se cauta, in Romania fiind o mare lipsa de meseriasi. Poti ajunge propriul sef.
Dezavantaj: prostii cu facultate de la Spiru Haret si alte rahaturi de universitati similare o sa te desconsidere pentru ca esti doar un electrician.

Daca nu te intereseaza gura prostilor, meseria de electrician e foarte buna.