| Andreimat a întrebat:

Spuneti-mi facultati de unde ai sanse mari sa găsești loc de munca în afara de politie, armata, medicina.

8 răspunsuri:
| chuckmanson a răspuns:

Film și teatru
Arte/Arhitectură
ASE
Limbi
Jurnalism/Publicitate

| Swetlly122 a răspuns:

, Facultatea de Litere, Facultatea de Drept (aici ai nevoie de plile) etc

| Bondarel99 a răspuns:

Raspunsul de mai sus e o gluma.
Alea sunt chiar la polul opus laughing in afara de limbi straine, astea sunt chiar unele dintre cele mai cerute studii pe piata muncii (dar nu engleza si franceza, ci limbi mai rare cum ar fi cele nordice, asiatice, slave).
Info, inginerie, facultatea de asistente as zice eu. Cred ca mai sunt dar nu imi dau seama acum...

| RoCkKiD a răspuns:

Cam orice facultate la care faci matematica mai putin aia de matematica.

| mgtow a răspuns:

Oriunde, Romania e saraca in forta de munca cred ca a ajuns la fel ca Germania in 1933 la pamant saraca

| anonimg a răspuns:

Arhitectura, IT(aici sunt o multime de domenii), justitie, inginerie, electrica, electronica.
Dar cel mai usor se castiga ca parlamentar. Numai ca trebuie sa ai pile.

| aXy99 a răspuns (pentru chuckmanson):

E chiar invers...

| chuckmanson a răspuns (pentru aXy99):

Știu, a fost o glumă.