| CR1571XD a întrebat:

As vrea sa stiu ce facultati mai sunt in afara de cea de politie, care iti ofera un loc de munca asigurat dupa ce-l termini?

7 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce ma amuzat răspunsul fetei aleia de mai devreme laughing După ce termini dreptul nimeni nu iti asigură nimic, trebuie să înveți, să te zbați si după...
Academia de politie, iesi din academie cu contract de muncă pe 10 ani. Atm la fel. Facultatea de medicină, la ce criză de medici este.

| CR1571XD explică (pentru anonim_4396):

Deci daca termin facultatea de medicina am un loc de munca asigurat?

| anonim_4396 a răspuns (pentru CR1571XD):

Orice facultate are potentialul ei! De tine depinde totul!

| CR1571XD explică (pentru anonim_4396):

Am inteles, dar eu intrebasem daca exista vreo facultate care mai asigura un loc de munca dupa ce-l termini happy

| anonim_4396 a răspuns (pentru CR1571XD):

Poliție- după ce ai terminat, intri in pâine, ai contract de muncă pe 10 ani
Medicină- este criza naibii de medici, aici viata nu este tocmai roz pentru un medic. Acum tu stii mai bine, ce iti place sau nu, ce te vezi făcând în viitor.

| Anonima6789777 a răspuns:

Drept : Procuror, avocat, judecator Â
Medicina : Medic, Farmacist
Facultatea de stomatologie

| utilizatorcim a răspuns:

Jandarmi, pompieri happy