| maya_1276 a întrebat:

Spuneti-mi si mie unde pot sa ma angajez pe timp de vara? sau ce pot sa fac cat stau in vacanta si sa castig si bani...saitu-rile legate de munca la domiciliu sunt pe bune? majoritatea mi-au zis ca e vrajeala si ca iti cere pin-ul si contul de la un card bancar unde sa iti trimita bani pentru munca depusa... dar de fapt se pot face multe daca dai astfel de date... ajutati-ma!

Răspuns Câştigător
| psiholoaga a răspuns:

Depinde ce stii si ce iti place sa faci. Poti merge la mare, sa lucrezi receptionista sau chelnerita la un hotel. Avantaje: masa+casa+mare gratis. Dezavantaje: stres, clienti nesimtiti, salarii mici.
Poti pleca in vreo tara straina cu un summer job, te muncesc aia de te rup si nu prea ai timp sa vezi si tara, dar te poti intoarce cu bani buni.
Poti face accesorii hand-made, sa le vinzi la targuri sau sa mergi cu ele din usa in usa sau sa iti faci un blog pe care sa il promovezi.
Poti sa te angajezi la mc sau spring sau un alt fast food. Avantaje: au program flexibil si multi tineri lucreaza acolo. Dezavantaje: pute, faci treaba de mori, chiar daca nu e a ta, stres si clienti nesimtiti, din nou.
Siteurile cu munca la domiciliu nu sunt pe bune, e obicei. Ori e ceva de genul 'insirat margele', la care trebuie sa trimiti intai niste bani sa iti dea margelele (care nu mai ajung), ori e ceva de genul: avon, calivita si alte chestii de genul. Astea sunt pe bune, daca te pricepi sa vinzi si sa bati oamenii la cap.

5 răspunsuri:
| Lory_2572 a răspuns:

Bella acum depinde de calificari, de ce varsta ai, daca vrei in tara sau in strainatate...etc. Da
mai multe detalii ca sa te poata indruma cineva.

| DenissaDeea a răspuns:

Depinde si ce varsta ai, sa te poti angaja? dar poti gasi de munca pe timp de vara fara angajare, daca esti minor/a ca, distribuire pliante, ziare, vinzi inghetata sezoniera, asezi marfa in rafturi la vreun magazin.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mc-ul iti da solutia...

Răspuns utilizator avertizat
| himm a răspuns:

Da e adevarat sunt multe inselatorii! Am fost si eu inselat, si 3 ani mi-au costat sa stiu cum sa gasesc un job la domiciliu! Acuma deja traiesc numai din munca la domiciliu! Daca doresti sa lucrezi si tu acasa pot sa-ti dau sfaturi! Trimite-mi un mesaj privat cu adresa ta de mail si putem sa vorbim!