| Stic a întrebat:

Stie cineva cat castiga un elev angajat McDonald s cu program flexibil 12 ore pe saptamana(Adica lucreaza 3 zile pe saptamana cate 4 ore zilnic). Multumesc!

Răspuns Câştigător
andreia67
| andreia67 a răspuns:

Probabil vreo 300 350 lei net (în mână) pe lună. Dar de ce nu întrebi direct acolo?

| Stic explică (pentru andreia67):

Vreau sa fac asta dupa vacanta dar multumesc, daca doar atat de castiga ar fi o pierdere de timp, nu-mi ajung banii nici macar de transport intr o luna

| andreia67 a răspuns (pentru Stic):

Am zis din "burta" ca sa zic asa. Am surprins o discutie in troleibuz intre o femeie de vreo 30 de ani care zicea ca lucreaza 1/2 norma la McDonalds si ia 700 lei. Asa ca ce ai zis tu acolo e hai 30% dintr-o norma intreaga de salariu minim pe economie (sau putin peste) deci cam asta ar fi ordinul de marime.

3 răspunsuri:
| siriusblack98 a răspuns:

Salut! 800 de lei pe luna frate la program de 4 ore (asta daca nu faci si ore suplimentare ca ei te vor intreba daca vrei).