| Mihaiumb250 a întrebat:

Stie cineva ce limbi straine poti face la liceul Lazar din Sibiu? Adica pot alege mai multe limbi sau doar una?

Răspuns Câştigător
| Blackrose18 a răspuns:

Specializările învăţământului liceal:
matematică informatică intensiv informatica
ştiinţe ale naturii bilingv engleză
ştiinţe ale naturii intensiv franceză/germană
ştiinţe ale naturii.
Toate clasele de învăţământ gimnazial studiază limba engleză în regim intensiv (3-4 ore pe săptămână).
Oferta educaţională include:
activităţi/discipline academice şi sportive în cadrul
curriculumului la decizia şcolii;
activităţi extracurriculare pentru formarea unor competenţe avansate lingvistice şi IT şi susţinerea performanţei înalte;
activităţi extraşcolare – concursuri şi competiţii, activităţi culturale, artistice, sportive şi recreative etc

1 răspuns:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Germana engleza franceza