| DON83 a întrebat:

Stie cineva o firma de plasare locuri de munca serioasa care nu ia comision in tara?

4 răspunsuri:
| zdrangoi a răspuns:

Agentia Nationala pentru Ocuparea Fortei de Munca, adica cea la care te inscrii daca esti somer si unde locurile de munca disponibile sunt afisate si informatia gratuita.
Toate celelalte percep comision sau la inceput, sau la angajare, sau dupa un anumit timp de la angajare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Numai la Oficiile de forta de munca judetene (ale statului).

| karsivan a răspuns:

Si firma aia din ce naiba si-ar plati angajatii daca nu ia comision, doar cele de stat nu percep comision.

| DON83 explică (pentru karsivan):

Eu nu am zis fara comision, ca nu iti gaseste nimeni de lucru gratis, am zis sa ia comision din primul salar, asa cum fac firmele serioase din afara.