| sefultau a întrebat:

As dori sa imi spuneti daca stiti bineinteles o firma de plasare munca in strainatate (orice tara) care sa fie serioasa, sa nu fie teapa, si bineinteles sa nu ia comision anticipat.

Va multumesc anticipat!

3 răspunsuri:
| untu a răspuns:

Pentru plasare munca in strainatate autorizata intrebati pe cei de la AJOFMPS din localitatea dumneavoastra!

| sefultau explică (pentru untu):

Stim cu totii ca sunt porcarii ceea ce ne da sa mancam ajofmps.
sunt sute de firme care tepuiesc oameni. mii de oameni si ei nu fac nimic, stau toate institutiile statului cu mainile in san. eu vreau sa stiu firme concrete. site-uri oameni care au plecat prin aceste firme etc. nu vreau sa am de a face cu statul roman sau institutiile sale corupte happy multumesc insa pentru raspuns!

| untu a răspuns (pentru sefultau):

Imi pare rau, dar asta de acolo se fac carnet de munca legal pentru in caz vei iesi la pensie si sa ai banii in continuare indiferent de venit! Iar cei se duc in strainatate prin firme private nu se fac carnet de munca si asta se cheama munca la negru, iar cand vei iesi la pensie si nu ai carnet de munca legal, adio banii de pensie!