| Xname a întrebat:

Stiu ca procurorii au un concediu de 31 zile/an platit parca.In afara de asta sunt si zile libere sau lucreaza toata saptamana?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Bineinteles ca au zilele libere, ca toti ceilalti salariati, in afara faptului ca trebuie sa se asigure permanenta la Parchet, prin rotatie si sa se prezinte la locul faptei, atunci cand sunt evenimente grave (omor, accidente de circulatie cu morti, accidente de munca cu morti, sa participe la flagrant in cazuri grave etc). Fiecare poate lucra si in afara orelor de program, pentru a rezolva cazurile in lucru, daca nu au reusit in timpul programului. Numai bine!

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
În mod normal lucrează de luni până vineri de la 08. 00-16. 00 h dar dacă situația o impune se lucrează și peste program și sâmbăta și duminica cât și noaptea.
Pa, pa.

| manke a răspuns:

Zilele libere pe care le au toti ceilalti angajati: http://zilelibere.com/.