| aleee5262 a întrebat:

Studiile la facultate in America sunt mai scumpe ca in UK, Anglia? Ma refer la facultati cu rata de acceptare mai mare ca la Hardvard, Oxford etc, sunt sanse mici.

3 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Uk trebuie viza la studenti bani sa fie pentru a emigra si a supravietuii. Guvernul englez nu mai acorda burse la europeni sa invete in UK timp de 5 ani daca vi acum in GB tragi pe carca ta tot. La americani o fi alta poveste dar mancarea la ei e plina de zahar si dai in diabet imediat. Ideal ar fi Canada

| Osneros a răspuns:

> Studiile la facultate in america sunt mai scumpe ca in UK, Anglia?
Evident

> Ma refer la facultati cu rata de acceptare mai mare ca la hardvard, oxford etc sunt sanse mici
Dacă deschizi puțin ochii ai să vezi că pe lângă că în Anglia sunt mai multe facultăți decât Oxford și Cambridge, cele două nici nu sunt cele mai bune în toate, așa cum sunt văzute.

| mihaela000ela a răspuns:

Guvernul englez a confirmat ca studentii UE care incep un curs in anul academic 2020-2021 (septembrie/octombrie sau ianuarie/februarie) vor plati in continuare aceeasi taxa ca si cetatenii englezi si vor putea beneficia de sprijinul financiar acordat de catre Student Finance Services.

Desi nu a fost confirmat faptul ca studentii din UE for fi incadrati ca si studenti internationali, in ceea ce priveste taxa de studiu, este confirmat faptul ca nu vor mai beneficia de "Home/EU fees".
Sistemul universitar din SUA este considerat cel mai avansat și performant sistem educațional din lume. Orice student internațional trebuie să îndeplinească aceleași cerințe pentru a fi admis în cadrul universităților mai cunoscute și mai prestigioase.

Pentru a obține mai multe informații despre oportunitățile pe care le ai de a studia în străinătate, contacteaza un consilier EDMUNDO.
EDMUNDO București
Strada Colței nr. 8, Sectorul 3, București, 030246 +40 31 814 2920 edmundo@educativa.ro Luni - Vineri: 10:00 - 18:00
EDMUNDO Iași
Strada Păcurari nr. 110, Et. 3, Iași, 700514 +40 31 814 2920 edmundo@educativa.ro Luni - Vineri: 10:00 - 18:00
EDMUNDO Timișoara
Strada Victoriei nr. 1, Et. 1, Apt. 9, Timisoara, 300030 +40 31 814 2920 edmundo@educativa.ro Luni - Vineri: 10:00 - 18:00