| xtinna a întrebat:

Sunt clasa a 12a si pana in vara trebuie sa ma hotarasc la ce facultate vreau sa merg. Sunt din Galati si as vrea sa-mi continui studiile aici (pentru ca nu imi permit financiar alt oras). Eu as opta spre mate-info pentru ca imi doresc sa devin programator. Totusi, am auzit ca Facultatea de Stiinte din Galati nu este stralucita deloc, in sensul ca profesorii nu-si fac treaba si trateaza urat studentii, ca la mate-info nu se obtine decat licenta in matematica cu care nu poti face mare lucru, ca la chimie si fizica nu sunt suficienti studenti si se comaseaza grupele etc.

Imi poate da cineva mai multe detalii despre aceasta Facultate de Stiinte si despre specializarea mate-info (de preferat din experienta proprie)? Ce ma sfatuiti sa fac?

1 răspuns:
| neutrino a răspuns:

Pentru a deveni programator este suficient sa faci specialitatea mate-info, chiar daca este ea in Galati.