| newperson4him a întrebat:

Sunt clasa a 9, iar din semestrul 2 vreau sa ma transfer intr-o alta scoala. De care medie se va tine cont, de cea pe care o voi avea acest semestru, sau de cea de admitere din a 8? Multumesc pentru cine ma lamureste si funda.

Răspuns Câştigător
| kicsihari23 a răspuns:

Se va tine cont de media cu care ai intrat la acest profil tongue, nu e mare scofala dar vei putea intra in clasa respectiva doar daca mai sunt locuri libere. Daca numarul maxim de elevi al acelei clase a fost atins nu te poti inscrie acolo tongue, presupun ca numarul maxim este de 30 de elevi deci daca in acea clasa sunt deja 30 de elevi nu te poti inscrie

4 răspunsuri:
| Λndrei a răspuns:

Nu poti sa te muti la alta scoala, abia pe clasa a 10-a si atunci se va tine cont de media clasei a a 9-a. Daca te muti dupa primul semestru atunci se tine cont de media pe primul semestru.

| ladyMillion a răspuns:

happyheyhappypai se tine cont de media din acest semestru; media de admitere este doar cand intri in clasa a noua

| blackbuttefly a răspuns:

Buna. Daca trebuie sa te muti in semestrul 2 in alta scoala se va tine cont de media din semestrul acesta dar si din clasele anterioare. Sper ca te'am ajutat. Fundita?

| Misha18 a răspuns:

Se va tine cont de media de pe semestrul acesta