| Riciala a întrebat:

Sunt clasa a 9 stiinte naturii bilingv franceza! Vreau in sem 2 sa ma transfer la filo engleza in acc liceu! Se poate? Ce competente dau? Cum sunt?
DAU CORINITA

3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

In sem II nu se aproba așa ceva decât in cazuri exceptionale. Nu e cazul la tine și nici de cempetențe

| zilog a răspuns:

Tu nu ai înțeles până la vârsta asta că trăiești în țara tuturor posibilităților!?
da se poate dacă și tu vrei
mai trebuie să îțî dorești destul de intens și se rezolvă
important este să înțelegi cum se trăiește în viața asta
Caută câțiva comuniști să îți explice ei ce trebuie să faci pentru că eu nu pot să îțî explic prea clar aici că dacă tu ești dragut atent și cu foarte mult bun-simț
Faci o scrisoare la director mai ales dacă este în cadrul aceluiași liceu
cu motivația
și scrii acolo ca de generație în generație este o tradiție de familie să slujești patria pentru că și strabunicii tăi au fost biologi și parinții sau tatăl tău lcurează tot în laborator și tu de mic copil ai crescut printre sticluțe experimete și borcane așa ca
ii ROGI să aibă bunăvoința să accepte transferul tău și că ești de acord să dai diferența!
Acum am recitit intrebarea ta schimbi povestea de mai sus
spui că străbunicul tău era ion creangă și tot așa
faci și tu o scrisoare de motivat să o crezi și tu totă ca să creadă și ăia jumatate
și daca mai sponsorizezi si tu scoala cu un televizor mare de 3 metri pentru cancelarie
eu cred că se poate
doar nu au ceva de pierdut
doar nu le ceri bani

| Atfas a răspuns:

Normal ca se poate, se dau niste "diferente" in cazul tau cred ca la engleza dai