| Iolanda_4014 a întrebat:

Sunt clasa a VIII - a si as vrea sa stiu ce poti sa te faci ( slujba) daca te duci la liceu la un profil de economic sau la stiintele naturii. Si as vrea sa mai stiu ce materii se fac si cate ore in fiecare caz ( economic, stiintele naturii) [preferabil cine e din Ploiesti - Virgil Madgearu - economic si Nichita Stanescu - stiintele naturii. P. S.: Se poarta uniforme (nu e prea important raspunsul]

2 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Numai cu liceu economic "te faci " vanzatoare! Cu liceu de stiinte ale naturii, daca ai noroc, poti ocupa un post de laborant in vreun laborator.

| Iolanda_4014 explică:

O sa fac si facultate dupa cu siguranta