| Dennissel a întrebat:

Sunt fata si sunt cam indecisa: Nichita Stanescu(filologie) sau Virgil Madgearu(economic)? Vreau avantaje si dezavantaje. funda :*

4 răspunsuri:
| Matt24 a răspuns:

Depinde de ce vrei sa faci mai departe, ce carierea vrei?

| MCG a răspuns:

La filo e putina mate iar la economic e din plin...ce vrei?

| bluerosetw a răspuns:

Nu e foarte multa mate la economic. in nici un caz ce nivelul unui profil de real. sugerez mai bine economic, iesi cu un atestat dupa 4 ani si iti fixeaza niste notiuni care chiar iti trebuie daca vrei sa faci contabilitate. daca vrei sa dai ulterior la ase iti va fi foarte usor.

| DianaNicoleta150 a răspuns:

Buna! si eu tot la un economic sunt in Xenopol si vreau sa-ti spun ca e super... nu numai ca obtii un atestat si iti este usor la ASE dar cu aceste cunostinte poti fi si un antreprenor priceput pentru firma ta. Baftaa!