| lesmondays a întrebat:

Sunt clasa a10a la un liceu din Buc. si la sfarsitul acestui semestru ma voi muta in Franta. Acolo voi da un test la fr, sa vada ce nivel am; eventual voi intra intr-o clasa pregatitoare inainte sa intru la scoala propriu-zisa, ma rog. Insa ar fi ok sa termin clasa a zecea aici/de aici insa trebuie sa plec neaparat. Am inteles ca exista un fel de "chestie" laughing cum ar fi terminarea clasei a10a de aici in Fr, care implica niste teste la materiile facute in ro la a10a, prin corespondenta sau habar nu am... Stie cineva despre ceva de gen. exista macar asa ceva?

1 răspuns:
| Bomberman a răspuns:

Ar fi bine sincer sa te informezi la inspectorat si la scoala. oamenii din aceste institutii stiu cel mai bine ce e de facutwinking