| guineverebeck a întrebat:

Sunt clasa a11a, profil mate-info si imi doresc sa dau la Politehnica(de preferat Bucuresti) la Inginerie Medicala.

Am citit cate ceva pe internet, stiu ca sunt 4 ani, admitere la mate si fizica, dar as vrea niste pareri de la persoane care au urmat aceasta facultate sau au cunostinte in domeniu.
Si sub ce titulatura poti lucra si care ar fi "fisa postului".
Multumesc!

Răspuns Câştigător
| sayWhaaat a răspuns:

Am avut o colega de liceu la facultatea aia, in principiu e o facultate "de mijloc" in Poli, e mai usor decat la automatica ( unde am fost si am renuntat dupa 2 ani, de la stres, abia faceam fata ) dar mai greu decat la ing sist biotehnice ( unde am fost dupa aceea, dar am renuntat si de aici dupa un an, pentru ca nu-mi placea deloc, dar era extrem de usor, am intrat cu bursa ai as fi avut si in anul 2).

In principiu cred ca te ocupi cu sisteme / dispozitive medicale, e un fel de "automatica" dar pe o ramura mult mai restransa, cea medicala.

1 răspuns:
| sierra1 a răspuns:

Să raportez intrebarea ca fiind spam? (cred că a 3 a oară o postezi, identic)