| NARCYS190 a întrebat:

Salut, pentru inginerie medicala din cadrul politehnicii se da admitere, si daca da, pot la altceva decat mate si fizica?
Stiu ca vi se pare ciudat dar am citit ca sunt facultati de inginerie medicala unde se intra pe baza de dosar, desi la politehnica stiu ca se da nu sunt sigur daca se aplica si la inginerie medicala?

1 răspuns:
| neutrino a răspuns:

La Politehnica nu se mai intra fara examen, iar fara matematica si fizica nu ai ce cauta la o asemenea facultate.