| alexandrudj93 a întrebat:

Sunt elev in clasa a12-a si as dori sa plec cu bursa in strainatate din primul an. Poate sa imi spuna cineva detalii. funda

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Http://www.pentrustudenti.ro/? q=node/burse

1 răspuns:
| lety93 a răspuns:

Eu m-am informat destul de mult in legatura cu asta dar este foarte greu/cam imposibil sa prinzi o bursa din primul an majoritatea is pentru master sau doctorat si in cel mai bun caz pentru anii 2-3-4.eventual se poate incerca din semestrul 2 prin programele internationale.sau poti incerca sa aplici pentru tari in care invatamantul este gratuit